Kosovarja e përjeton rëndë vdekjen e “Kemalit” në serialin “Kara Sevda” (Foto)

‘Kara Sevda’ është kthyer në një nga serialet më të shikuara në vend.
Ky serial është një dramë turke, ku dy personazhet kryesore Nihan dhe Kemal, nuk mund të bashkohen asnjëherë për shkak të shumë personave që nuk e duan bashkimin e dashurisë së tyre.
Seriali është një nga më të shikuarit në Kosovë, ndërsa duket se fansat e tij e marrin shumë seriozisht ngjarjet që ndodhin në këtë serial.
E tillë është edhe një kosovare, e cila e ka perjetuar rënd vrasjen e Kemalit, shkruan GazetaIn.
Ajo ka shkruar përmes rrjeteve sociale, duke njoftuar se Kemali vdiq dhe kjo e ka mërzitur shumë sa që nuk do ta shikoj më serialin pasi ka pritur një fund të lumtur.
“Kemaili vdiq, nuk ja vlen as të shikohet, kam prit një fund të mirë të lumtur por jo fund ma të keq ska, do ta shihni në vazhdim” , ka qenë postimi i një fanse kosovare e serialit “Kara Sevda”.