Kosovaret në Miss Universe Norway 2013

f.0128121739128_mDy bukuroshe kosovare kanë konkurruar në spektaklin e bukurisë në Norvegji, Miss Universe Norway 2013.
Albulena Krasniqi dhe Adriana Tahiri, janë dy vajzat kosovare të cilat kanë vendosur të konkurrojnë në këtë spektakël për të shfaqur para gjithë botës edhe një herë bukurinë kosovare.

Të dy bukuroshet janë me prejardhje nga Kosova, por që kanë lindur dhe janë rritur në Norvegji.

Ky spektakël i bukurisë do të mbahet më vonë gjatë vitit, ku edhe pritet të shohim rezultatet e dy bukurosheve kosovare, të cilat po presin përkrahjen e shqiptarëve kudo që janë. /LajmeOnline/