Kombinoni piperin me ujin, humbni peshë dhe shëroni disa sëmundje!


Të bashkosh piperin me ujin dhe ti konsumosh bën shumë mirë për shëndetin. Kjo është njëra nga pijet që ju ndihmon të humbisni peshë, por nga ana tjetër shëron edhe disa sëmundje.

Bashkimi i ujit dhe piperit në Indinë e lashtë ka pasur rëndësi të madhe, sepse ndihmonte në rritjen e imunitetit, gjithashtu p♪7rdoret për shërimin e sëmundjeve si diabeti, mirëpo sipas disa studimeve, ka madje fuqi edhe për shërimin e kancerit.

Si përgatitet piper-uji?
Në një enë shtoni dy filxhanë ujë të pijshëm. Në atë ujë shtoni dy lugë të vogla piper të bluar. Pastaj ujin ngroheni, shtoni kripë sa mund të kapni me një gisht dhe një apo dy petale trëndafili. Kullojeni dhe pijeni të ngrohtë. Rekomandohet që të pihet dy herë në ditë.
kombin