Kjo është pija që stimulon humbjen e peshës, mund ta përgatisni shumë lehtë në shtëpi

Receta e mëposhtme përfshin disa përbërës shumë të fuqishëm të cilët kanë ndikim të madh në djegien e yndyrës dhe njëkohësisht ndihmojnë trupin të largojë peshën e tepërt.

Përbërësit e nevojshëm:

  • 400 gram selino
  • 1 kg limon
  • 2 litra ujë

Së pari, prisni selino në feta dhe vendoseni në një tenxhere, më pas derdhni ujë mbi të. Shtoni lëngun e një limoni dhe lereni të ziejë për 20 minuta në temperaturë të ulët. Pasi ta hiqni nga zjarri lereni lëngun të frohet për 6 orë.

Shtoni në lëngun e përfituar, lëngun e limonave të mbetur dhe vendoseni në një shishe qelqi të cilën më pas duhet ta mbani në frigorifer. Para çdo vakti, pini një gotë nga ky lëng.

Mundohuni ta ngrohni pijen para se të konsumoni.