Kjo është gruaja e Savashit në jetën reale (Foto)


Aktori i njohur turk Murat Yıldırım, 36 vjeç, u bë i njohur për shqiptarët me rolin e tij në serialin “Dashuri dhe Ndëshkim”.
Në këtë serial ai luante rolin e Savashit, ku si partnere kishte Jaseminin, shkruan lajmi.net.
Savashi në jetën e vërtetë është i martuar me aktoren turke 35 vjeçare, Burchin Terzioglu.
Ata janë takuar për herë të parë gjatë xhirimeve të serialit The Storm/Bahozm-Firtina në vitin 2006.
Për 6 muaj lidhja e tyre ishte vetëm miqësore, por pastaj mes tyre lindi diçka më shumë se dashuri.
Pas përfundimit të serialit ata nuk janë ndarë asnjëherë nga njëri-tjetri. Në vitin 2008 vendosën që dashurinë e tyre ta kurorëzojnë me martesë./Lajmi.net.
a1

KIVANC TATLITUG, HALAS ADLI TEKNEDE VERDIGI PARTIYLE 30. YASINI KUTLADI.TATLITUG 10 BIN EURO HARCADIGI PARTIYE SADECE 70 KISI CAGIRDI.PARTIYE BURCIN TERZIOGLU VE MURAT YILDIRIM DA KATILDI

KIVANC TATLITUG, HALAS ADLI TEKNEDE VERDIGI PARTIYLE 30. YASINI KUTLADI.TATLITUG 10 BIN EURO HARCADIGI PARTIYE SADECE 70 KISI CAGIRDI.PARTIYE BURCIN TERZIOGLU VE MURAT YILDIRIM DA KATILDI

a3

a4