“Këto janë “qejfliet” e komisariatit të Lushnjes”, deputeti denoncon vajzat “me këmbë ngritur”

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka denoncuar përmes një statusi në rrjetet sociale, dy punonjëse të komisariatit të Lushnjes, të cilat i quan “qejfliet” e komisariatit.
Ai ka bërë publik denoncimin e një zonje që i ka rënë halli të përballet me dy punonjëset në fjalë, të cilat bëjnë “foto me këmbët përpjet” në zyrë të punës, në orar të punës.

Imazhet janë shkëputur nga një postim në Instagram i Blerina Konjës.

Më poshtë gjeni statusin e plotë dhe denoncimin e deputetit Murrizi:

Keto bejne “QEJF” ne orar te punes dhe ne zyre te SHTETIT.
Pa frike mund te quhen “qeflijet” e komisariatit te LUSHNJES.

Ja çfare me shkruan sot nje qytetare qe halli e ka çuar tek zyra e ketyre Vajzave prane komisariatit te policise LUSHNJE.

Pershendetje z Deputet.

Shif çfar bejne ne orarin e punes keto qe paguhen nga taksat tona, per ti sherbyer qytetareve.

Foto qe po te nis eshte e dites se premte me date 8 shtator 2017 ora 14:13.

Un jam nje qytetare nga Lushnja, qe kam pritur dy ore ne radhe per te plotesuar formularin per pashaporte.

Keto vajzat punojn tek policia tek aplikimi dhe ne orar te punes bejn foto me kembet perpjet tek zyrat e shtetit qe jan per sherbimin e qytetarve.

Qytetaret rrine ne radhe dhe kur te duan keto futen per aplikime.

Rrin ter diten me kembet ngritur pin kafe dhe I sherbejne njerzve kur I do qefi.

Nga qe jane te partise.

Ajo bjondja eshte Elona Gjermeni nga fshati Goriçaj.

Ajo floke zeza eshte Blerina Allkanjari nga fshati Kemishtaj.

Paguhen nga policia shtetit, dhe kane shume kompetenca.

Qe te dyja jane te emeruar nga shefi i komisariatit te Lushnjes, dhe nuk pyesin per njeri se jane te partise.

Edhe kur ankohet ndonjeri as ja mer njeri per baze se ajo floke zeza Blerina eshte shumee mike me shefin e komisariatit.

Jane per te bere aplikimet qytetaret per pashaportat, ketu bejne qytetaret plotesimin e formulareve,si dhe per patentat dhe per lejet e armeve.

Orari i punes eshte deri ne oren 16:00 dhe orari i fotos se qejfit eshte 14:13 dite e premte.

Kjo eshte policia qe duam???