Kështu u ballafaquan sot në Prekaz Thaçi dhe Haradinaj (VIDEO)


Thaci Haradinaj by GazetaExpress
Tensionet në skenën politike në Kosovë janë vërejtur edhe sot në Prekaz gjatë homazheve te varrezat e Jasharajve.
Të gjendur përballë njëri-tjetrit Presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi dhe kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj kanë mundur të shkëmbejnë disa fjalë por skanë pasur edhe shtërngim duarsh.

“Ku jeni komandanta”, iu drejtua Thaçi-Haradinajt duke tentuar t’i shtrëngonte dorën, por ky i fundit refuzoi një gjë të tillë.
ole