Kërcënon gazetaren: Do të përdhunoj nëse më del përballë! Ja çfarë ka bërë ajo

Të jesh person publik je edhe më i riskuar nga kërcenimet, komente negatrive dhe ofendime të shumta. Një gjë e tillë i ka ndodhur dhe gazetares së mediave online,  22-vjeçares  Alannah Pearce.

Gazetarja australiane është kërcënuar nga një person i cili i thoshte se “do ta përdhunonte nëse e shihte në rrugë”.

Por gazetarja ka vëndosur të ja tregoje këtë mamasë së tij e cila është nxehur shumë me djalin e tij dhe i ka kërkuar falje gazetares.

“Ndonjëherë djem të rinj më dërgojnë mesazhe të tilla kërcënuese në facebook, kështu që kam filluar të ju tregoj mamave të tyre”- shkruan gazetarja në twitter.
alanah-pearce-main
hqdefaultdownload