Këputet kablloja, “një milionë dollarë në ujë” (Video)

jahti-e1457080948132-780x439

Një video e publikuar në internet tregon momentin e incidentit kur anija e shtrenjtë ishte duke u bartur nga një vinç i madh.

Pas kësaj, shihet se si anija bie në ujë dhe fundoset e tëra – si pasojë e këputjes së kabllos së vinçit, transmeton Telegrafi.

Anija vlerësohet nga ato luksozet, vlera e së cilës sillej në rreth 1 milionë dollarë.