Keni strija ?Mos u shqetësoni.Me këtë recetë do i eleminoni ato brenda 2 javëve

Kur lëkura jonë bëhet shumë e ngushtë, fibrat e saj fillojnë të shkëputen dhe shfaqen si strija, të cilat zakonisht janë të dukshme, si dhe të shëmtuara dhe të vështira për t’u hequr në kushtet e shtëpisë . Sot ne do t’ju tregojmë një recetë që bëhet në shtepi për të eliminuar shenjat e strijave në vetëm 2 javë!

Shenjat e tendosjes zakonisht janë të pranishme, sidomos te gratë shtatzëna, pasi ato rriten dhe ulen në peshë papritmas. Gjithashtu, tek ata që zakonisht janë shumë të paqëndrueshëm në peshën e tyre. Zakonisht, lëkura nuk ka shumë kohë për t’iu përshtatur këtyre ndryshimeve shtrënguese, dhe është normale që shenjat e srijave të shfaqen. Por mos u shqetësoni!

Aloe Vera dhe vaji i kokosit, janë dy përbërës të fuqishëm natyralë të cilët do ti përdorim për zhvillimin e kësaj recete fantastike për të hequr shenjat e strijave.

Përbërësit:

115 gram xhel aloe vera

115 vaj kokosi

Disa pika vaj esencialë (çfarëdo që preferoni)

Përgatitja:

1.Miksoni në një tas, vajin e kokosit dhe aloe veran, përzieni mirë për të paktën 5 minuta, për të unifikuar përbërësit.

2. Tani shtoni esencën që keni zgjedhur dhe përzieni mirë derisa të keni një përmbajtje homogjene.

3. Shtoni përgatitjen në një enë qelqi me kapak, dhe e mbani në temperaturë dhome.

4.Përdorni këtë recetë në shtëpi për të hequr shenjat e strijave çdo ditë pas larjes, sepse atëherë poret e lëkurës tuaj janë më të hapura.

Gëzoni të gjitha përfitimet e këtij kremi dhe mos harroni të konsumoni shpesh ushqime të pasura me kolagjen për të forcuar lëkurën, flokët dhe thonjtë tuaj!shije.al