Këngëtaret që dikur ishin shoqe, sot nuk flasin me njëra-tjetrën (Foto)


Ndonjëherë dëshira e këngëtareve shqiptare për të qenë në qendër të vëmendjes ka krijuar edhe skandale mediale.
Edhe pse disa nuk do donin të dinin për të kaluarën e tyre, prap se prap ajo është mësuar. Ndoshta disa nga këngëtaret tona nuk do donin që të flitej për shoqërinë që kishin mes tyre dikur, shkruan Magazina.al .

Magazina.al, ju sjell disa nga miqësitë më të njohura të këngëtareve tona dikur, e që sot jo vetëm se nuk flasin me njëra-tjetrën por disa edhe urrehen.
Ndonjëherë dëshira e këngëtareve shqiptare për të qenë në qendër të vëmendjes ka krijuar edhe skandale mediale.
Edhe pse disa nuk do donin të dinin për të kaluarën e tyre, prap se prap ajo është mësuar. Ndoshta disa nga këngëtaret tona nuk do donin që të flitej për shoqërinë që kishin mes tyre dikur, shkruan Magazina.al .

Magazina.al, ju sjell disa nga miqësitë më të njohura të këngëtareve tona dikur, e që sot jo vetëm se nuk flasin me njëra-tjetrën por disa edhe urrehen.

fgfdsg

Jehona Sopi – Adelina Thaqi

Janë dy nga këngëtaret të cilat kanë një karrier të gjatë në muzikë, dikur Jehona dhe Adelina ishin shoqe të afërta dhe ndanin gjithçka me njëra tjetrën, por gjithçka mbaroi një ditë.

Mediat në atë kohë kanë shkruar se shkaku i prishjes së miqësisë ishte ndarja e Jehonës nga bashkëshorti i saj Agron Selimi, por asnjëra nuk ka folur kurr publikisht për këtë rast, ajo që dihet është se këngëtaret edhe sot rrinë larg njëra-tjetrës

Dafina-Zeqiri-dhe-Zanfina-Ismaili

Dafina Zeqiri – Zanfina Ismajli

Dikur ishin shoqe dhe përveç si kolege ato ndanin moment së bashku edhe si mike të ngushta, por sot janë shumë larg njëra-tjetrës,nuk dihet arsyea e vertetë e ndarjes, por mediat shpesh kan lakuar thashethemet se Dafina Zeqiri kishte një romancë me një ish të dashur të Zanfina Ismailit.

soni-flori-elvana-dielli.al_

Elvana Gjata – Soni Malaj

Është shumë e thjesht të kuptosh “ndarjen’ mes Elvaneës dhe Sonit, e gjitha është për shkak të FLorit. Dihet se dikur Soni ishte në lidhje me kantautorin Flori Mumajesi, për sa ishte në lidhje kishte shoqëri të ngushtë edhe me Elvanën, por si duket pas ndarjes nga Flori, Soni ka shkëputur shoqërinë edhe me Elvanën.

bleona dhe ivaaaa_0

Bleona Qereti – Iva Tiço

Një skandal medial kanë krijuar Iva Tiço dhe Bleona Qereti, gjithçka filloi në emisionin “Opinion”, ku Iva Tiço kritikoi për dukjen Bleonën, e cila kishte pozuar shpesh nudo gjatë këtij viti. Pas kësaj reagoi Bleona e cila shkoi aq larg sa që e quajti gazetaren ‘kurvë”.

Edhe pse ato sot nuk ndajnë ndonjë miqësi së bashku, Iva dhe Bleona nuk është se kanë pasur ndonjë miqësi të madhe mes vete edhe para skandalit.

beatrix-enca

Beatrix Ramosaj – Enca Haxhiu

Dikur Beatrix dhe Enca ishin kolege jo vetëm si këngëtare por edhe në Universitet, por sot ato më nuk flasin njëra me tjetren.

Këngëtaret në fjalë prishen miqësinë një vit më parë, por ajo u thellua edhe më shumë këto ditë, kur Beatrix ironizoj me një fotografi ku kishte përdorur Photoshop duke e goditur ish-mikeshën e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Encës e cila edhe pse nuk kishte përmendur emrin e Beatrix, ajo kishte postuar një shkrim në rrjetet sociale “Të mbyti xhelozia”.
a1

a2

a3

a4

a5