“Ke nai hall me Damianon të q*fsha…”, Xhensila publikon bisedën e plotë të sherrit

Kënga e re e ish-banorit të BB9 Damiano Agalliu ka ngjallur shumë debat se si një tjetër personazh u bë pjesë e tregut muzikor.

Një nga vajzat e ekraneve që ka reaguar për këngën e tij të re ka qenë modelja dhe ish-miss World Albania Xhensila Pere, e cila ka shprehur mendimin e saj për këngën me fjalët:

Kuptoj femrat që gënjehen nga gjoksi , shalët e gjata dhe fundshpina. Po ky ç’pati. Ishte mirë si mistrec Berati”.

Menjëherë pasi ajo ka shpërndarë këngën dhe ka shprehur mendimin e saj për këtë realizim muzikor, një foto e një bisede midis një fansi të Damianos dhe Xhensilës është bërë publike.

Faqja që ka shpërndarë bisedën, vetëm fjalët që i ka shkruar Xhensila-fansit është faqja “Big Brother Albania News”, që nuk është bërë me dije se nga kush administrohet.

Poshtë postimit, të cilit u fshi pas disa minutash shkruhej:

Një ish-banore e “BB 8” dje ka sulmuar Damiano Agalliun per projektin e tij. Shumë dakord deri këtu, sepse secili jep mendimin e tij, dhe s’mund ta ndalojmë asnjë të thotë atë që mendon. Por të tregosh me sharje dhe ofendime ordinere kundër fansave, kjo nuk më duket e drejtë. Aq më pak nga një femër. Xhensila e dashur sa për nivel e dimë të gjithë se kush je. Me shal e fundshpinë po i mban ata folloësat, që masturbohen në darkë me fotot e tua. Unë di një shprehje “Një femër nuk duhet kurrë të presë privilegje të veçanta për shkak të gjinisë së saj, por as nuk duhet të pranojë paragjykimin dhe diskriminimin nga një hiç”. Shyqyr Zotit që ti nuk përfaqëson femrën shqiptare. Ke fatin të jesh tek “Dance ëith me” të cilën duhet të falënderosh një person nga mëngjesi deri në darkë që të futi aty. Kështu që shijoje këtë moment, shfrytëzoje, mos krijo armiq. Megjithëse ne jemi të bindur që ti me mirë di të kërcesh “napoloni” jashtë, se sa aty tek Dance. Këtë e kemi parë edhe live. Ndërsa Damiano akoma s’ka reaguar. Pse vallë?”

Xhensila ka dërguar në JOQ.al të gjithë bisedën, pra pjesën ku fansi i Damianos e ofendonte dhe ka reaguar në lidhje me këtë ngjarje:

Pershendetje! Pashe lajmin e fundit ne lidhje me mua.
Doja t’ju thoja dicka : kur hap fb ne mengjes aty tek “home page” shkruan ; Çfarë po mendon Xhensila ? Dhe shkruajta ate qe mendova. Ndersa persa ju perket morracakeve dhe endacakeve pa identitet , do marin gjithmone pergjigjen e merituar ! Qe te plotesoni lajmin , po ju dergoj biseden e plote. Klm.

Une nuk jam me te meta mendore dhe te kem keto reagime keshtu pa ngacmim

Por jam nje njeri qe punoj me gjak si gjithe te tjeret. Ndersa persa i perket asaj faqeje , ndjej thjesht keqardhje per kta krimba te ndyre qe perpiqen te ngrejne dike duke perbaltur tjetrin dhe qe per disa like humbin dinjitetin.

Ah dhe diçka : vazhdoj te insistoj qe kenga e Damianos ta shpif.

Respekte . Faleminderit per kohen dhe shpresoj ta merni ne konsiderate kto qe shkruajta sepse edhe une kam nje imazh per te ruajtur por mbi te gjitha nje familje. Gjithe te mirat.