Kastri Zizo: Sistem i kalbur shëndetësor, nëna ime mund të jetonte edhe 5 apo 10 vite të tjera (Video)


Këngëtari Kastro Zizo i ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, duke folur për ndarjen nga jeta të nënës së tij, ka folur me tonë të ashpra për sistemin shëndetësor në vendin tonë.
Kastro e quan një sistem të kalbur që u ka marrë jetën qindra njerëzve. Sipas Kastros vetëm në kohën kur mjekohej nëna e tij në të njëjtin pavion humbën jetën 9 persona të tjerë dhe kjo si pasojë e mungesë së ilaçeve.
KASTRO