Kapen në Itali 900 kg marihuanë, pranga dy shqiptarëve

pranga-2_4Një operacion i policisë italiane ka arritur t’i vë në pranga dy shqiptarë, ndërkohë që ka sekuestruar 900 kg marihuanë në Catania.
Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët e arrestuar janë Hysni Hoxha 30-vjeç dhe Ermal Kasaj 26-vjeç, transmeton BW.

Nga hetimet paraprake mësohet se doga transportohej në një fugon, i cili po hynte në një garazh.

Policia italiane e ka nisur hetimet për kapjen e autorëve të tjerë. /LajmeOnline/