Juve ofron 15 milionë për Xherdan Shaqirin

Gjiganti italian Juventus dhe super ylli kosovar, Xherdan Shaqiri duket se janë afër bashkimit me njëri tjetrin.
Kjo pasi që skuadra dhe lojtari, kanë shpreh dëshirë për njëri tjetrin. Juventusi sipas të përditshmes britanike, Daily Express, bianconerët kanë ofruar 15 milionë euro përs hërbimet e lojtarit nga Zhegra e Gjilanit.
Ndërsa, sipas të përditshmes italiane, La Stampa, edhe Xherdani po kërkon qqë t’i bashkohet kampionit italian.