Ju duhet vetëm 1 gotë nga pija çudibërëse, për të shkrirë dhjamin rreth barkut!

Kombinimi i duhur i këtyre tre përbërësve krijon pijen më çudibërëse, që duhet pirë para çdo vakti. Ajo ndihmon shkrirjen e shpejtë të dhjamit rreth barkut dhe të largohen toksinat e tepërta nga trupi.

Antioksidantët te kanella ju stabilizojnë nivelet e sheqerit në gjak dhe ‘luftojnë’ me karbohidrtatet.

Kështu mund të humbisni peshë më kollaj, sipas ekspertëve. Vetëm një gjysmë luge me kanellë në ditë, sipas studimeve të ndryshme, mund të ulë edhe nivelin e kolesterolit të keq. Gjithashtu, kjo pije ndihmon edhe me tretjen e ushqimit dhe uljen e nivelit të triglicerideve.

Përbërësit:

1 mollë
1 shkop kanelle (ose 1 lugë çaji kanellë pluhur)
Rreth 1.5- 2 litra ujë i zier

Përgatitja:

Ndani një mollë në pjesë dhe shtojeni bashkë me një shkop kanelle ose një lugë ccaji me kanellë pluhur në 1.5 ose 2 litra ujë të zier dhe të filtruar. Lëreni për 1 – 2 orë. Pijeni përpara çdo vakti nga një gotë.