Jeta private e kryeministrit shqiptar, këto janë femrat që i ka pasur (FOTO)

loading...

loading...

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, shquhet jo vetëm për fjalorin e tij si politikan por edhe për shtatin e hedhur që e ka.

Shumë herë Rama është cilësuar si tip i mashkullit pas të cilit edhe mund të bien femrat. Ai ka folur deri tash për katër femra prezente në jetën e tij.

E para është artistja Matilda Makoçi, me të cilën Rama ka edhe një djalë. Por kjo nuk e pengoi Ramën të ndahet me Matilden, shkruan Magazina.al

Më pas ai ka qenë i lidhur me një gjermane e cila quhej Eva, por e cila si duket u irritua shpejtë me Shqiperinë dhe e la politikanin. Edi Rama, nuk hoçi keq. Shumë shpejtë ai nisi një lidhje të re me prezantuesen e njohur, Rudina Magjistari, me të cilën bashkëjetoi për pesë vite.

Kur nuk i dhezi me të tretën, Rama gjeti dashurinë e jetës në tentimin e katërt. Aktualisht ai eshte i martuar me Linda Bashën. Këto ishin katër femra për të cilat ka folur edhe vet kryeministri shqiptar, por kjo nuk do të thotë që Rama nuk ka pasur femra tjera.

loading...