Jeta Faqolli: Kur je singell, te mungon seksi i rregullt

thumb (5)Kengetarja Jeta Faqolli eshte singell, e lumtur dhe pa pendesa. Ose pothuajse pa pendesa. Sepse jeta ne cift nuk i ofron ndonje gje te jashtezakonshme, pervec faktit qe kur je ne nje lidhje ke nje jete te rregullt seksuale.

 

Hera e fundit kur te ka pelqyer nje mashkull?
– Hera e fundit? Para disa muajsh.

Hera e pare kur te ka pelqyer nje mashkull?
– Pelqimi i pare ndaj nje mashkulli me ka ndodhur kur kam qene 13 vjec.

Kur ka ndodhur puthja e pare?
– Puthjen e pare e kam dhene ne moshen 18-vjecare.

Kur je puthur per here te fundit?
– Nuk ka shume kohe. Para disa ditesh.

Fizikisht cfare pelqeni menjehere te nje mashkull?
– Une jam si meshkujt, pelqej te pasmet (qesh).

Po nga personaliteti, cila eshte karakteristika kryesore qe vlereson te nje mashkull?
– Me pelqejne njerezit qe jane te vertete dhe vecanerisht meshkujt mendjehapur.

Cfare meshkujsh nuk duron dot?
– Nuk i duroj dot meshkujt qe flasin shume dhe lavderohen.

Kur je ndiere me mire, e lidhur apo singell?
– Te jem e sinqerte, me mire ndihem kur jam singell.

Cilat jane avantazhet e te qenit singell?
– Je e pavarur dhe nuk i jep llogari askujt.

Po disavantazhet?
– Nuk ke nje jete te rregullt seksuale.

Singell dhe e lumtur?
– Po, jam singell dhe e lumtur.

Cilat jane me te realizuara ne karriere, femrat singell apo te lidhura?
– Kjo gje eshte individuale. Personalisht arrij te menaxhoj me mire karrieren kur jam singell.

Cfare i mungon jetes pre beqareje?
– Personalisht me mungon nje shtepi e imja.

Po jetes prej nje vajze “in a relationship”?
– Kur je ne lidhje te mungon shume pavaresia e plote.

Eshte me e veshtire te jesh singell apo e lidhur?
– Eshte me e veshtire te jesh singell. Duhet te perballesh me veshtiresite e jetes e vetme.

Paragjykohen me shume femrat e lidhura apo ato singell?
– Paragjykohen me shume femrat singell. Femrat e lidhura u shpetojne disa paragjykimeve.

Cili eshte sekreti i nje jete te lumtur dhe singell?
– Te jesh e vendosur ne ate qe ben dhe ta besh gjithmone me pasion.

Ndonje pendese?
-Deri sot, asnje.