Jeni mprehur për plazh? Harrojeni! Nesër do ndodhë gjëma

Gjatë ditës së nesërme, zonat bregdetare dhe të ulëta paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare.

Por, vranësira më të shpeshta do të ketë në zonat veriore ku priten rrebeshe shiu afatshkurtër.

Pjesa e dyte e ditës sjell shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit ndërsa shira të përkohshëm priten në zonat malore verilindore-juglindore.