“Jam grua, por e rruaj rregullisht fytyrën para grimit” (VIDEO)

Gruaja-Rruhet-620x330 (1)
Blogerja e bukurisë Chloe Morello është ylli i fundit që zbulon se ajo e rruan fytyrën para se të bëjë grim.
Në fillim të vitit, blogerja e bukurisë Huda Kattam nga Dubai tronditi 12.8 milionë simpatizantët e saj kur u tregoi se ajo e rruante fytyrën rregullisht për të arritur efektin e duhur, shkruan Dailymail.citon Syri.net.
Dhe që nga zbulimi i saj i madh, të tjera blogere bukurie kanë ndjekur gjurmët e saj, përfshirë australianen Clloe Morello.
Morelo tregoi në një video publike për 1.7 ndjekësit e saj të shtunën për 6 rregullimet kryesore që bënte në fytyrën e saj, përfshirë rruajtjen e fytyrës para se të përdorte kremin bazë.
“Ndonjëhërë unë shikoj se fondatina nuk del ashtu si unë dua. Nuk duket e përkryer kur unë kam shumë qime në fytyrë,” tha bukuroshja brune.
“Shpeshherë unë përdor një brisk të rregullt (jo atë që përdor për këmbët) dhe shpesh këtë më të voglin, që t’u vij rrotull zonave përreth gojës.”