Ja si do të duket Chelsea

Jose Mourinho është bërë gati për tituj me Chelsean. Trajneri portugez ka bërë blerje të bujshme në këtë afat kalimtar duke krijuar skuadër me plot yje.

Ndryshimet në formacion pritet të fillojnë që nga porta. Cortouis do të jetë portieri i parë i Chelseat, para Peter Cech që do të jetë në bankën rezervë.

Felipe Luis është frieska e mbrojtjes që do të zë vend në krahun e majtë të mbrojtjes. Cahill ose Ivanovic do të jenë partner në mbrojtje me Terrn, ndërsa Aziplicueta pritet të rikthehet si mbrojtës i djathtë.
Fabregas, Matic e Hazard do të përbëjnë mesfushën fantastike të skuadrës. Diego Costa do të jetë sulmuesi i fundit i skuadrës, i ndihmuar nga krahët, Schurle dhe njëri nga brazilianët, Willian ose Oscar