Ja se si tallet Melo, derbi mes Gallatës e Fenerbahces (Video)

Derbi i madh turk i Galatasarayt. Si zakonisht në këtë sfidë nuk munguan ndërhyrjet e ashpra dhe kartonët e kuq.Emre u përjashtua nga ndeshja në minutën e 85 duke lënë Fenerbahcen me një lojtar më pak. Pas përjashtimit të tij u pa një reagim interesant, por plot injorancë nga Felipe Melo.
Mesfushori brazilian e nxori gjuhën jashtë pas përjashtimit të tij duke injoruar yllin turk.
Por fatin e njëjtë e kishte edhe Melo në fund të ndeshjes pasi që u përjashtua nga ndeshja me karton të kuq.