Ja se çfarë ndodh më trupin tuaj nëse hani 5 ara në ditë


Arra janë shumë të rëndësishme për të ushqyer. Jo vetëm që janë të mbushura me ushqyes të dobishme, duke përfshirë yndyrna, fenolet, vitaminë E, dhe ton antioksidantë, ato gjithashtu mund të ketë një efekt të habitshme në shëndetin e përgjithshëm, transmeton Indeksonline.
Duke përfshirë vetëm 5 arra në ditë në dietën tuaj të përditshme ato të sjellin përfitime të papritura shëndetësore:
* Zvogëlon madhësinë e belit për më shumë se 27.1 centimetra;
* Zvogëlon mundësinë e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës;
* Bënë të funksionoj më shëndetshëm truri;
* Zvogëlon kolesterolit;
* Rritja e numërimin e spermës te meshkujt;
* Zvogëlon rrezikun e diabetit;
* Mban larg sëmundjen e kancerit;
* Bënë që flokët të jenë të forta dhe të shëndetshme;
*Mirëmban lëkurën dhe thonjtët
Arra janë të njohur gjithashtu për të stabilizuar stresin. /Indeksonline/
A