Ja receta natyrale për t’i larguar përgjithmonë mushkonjat

Ne të gjithë mund të pajtohemi se mushkonjat janë një nga insektet më të bezdisshme të njerëzimit! Përveç që janë të afta të thithin gjakun, ato e kanë aftësinë gjithashtu t’iu pickojnë përmes rrobave.

Ndërsa shumica e njerëzve përdorin sprej dhe produkte të tjera kundër insekteve, e vërteta është se ato janë të mbushura me kimikate dhe toksina që shkakojnë më shumë dëm sesa dobi.

Lajmi i mirë është se ka një recetë me përbërës natyral që mund të sprapsin mushkonjat në mënyrë efektive dhe krejtësisht natyrale.

Kjo recetë është shumë e lehtë për t’u përgatitur, mjafton të ndiqni këto hapa:

Përbërësit:

30 pika të përzjerjes së vajit esencial limon-eukalipt

112 gram vodka

1 lugë çaji ekstrakt vanilje

Udhëzimet::

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm në një shishe të sprejit dhe përdorni sipas nevojës. Vini re se formula zgjat deri në 4 orë, prandaj sigurohuni që ta ri-aplikoni rregullisht