Ja mënyra më efektive për të eliminuar qeset e zeza poshtë syrit!

Rrathët e syve janë defekti më anestetik dhe në të njëjtën kohë më i zakonshmi për femrat. Për femrat që zgjohen në mëngjes me hijet e errëta nën sy, edhe pse mund të kenë bërë një gjumë të qetë, nuk është korrektori dhe fondatina e vetmja mënyrë për t’i fshehur ato. Prandaj para se t’i drejtoheni kirurgjisë kozmetike, mund të zbatoni disa mënyra të thjeshta natyrore për një efekt të mrekullueshëm.

1 lugë çaji mjaltë të papërpunuar

1 lugë çaji lëng të freskët kastraveci

1 lugë pure patate

Udhëzime:

Përgatisni një pastë nga përbërësit e mësipërm. Pastroni lëkurën tërësisht pastaj aplikoni maskën poshtë syve.

Lereni të veprojë për 20 minuta.

Lajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Aplikoni një hidratant si zakonisht.

Nëse keni fytyrë problematike, përpara përdorimit të kësaj recete konsultohuni me dermatologun!