Ja Kush Eshte Kulla E Sahatit Me E Madhe Ne Bote (Foto-Video)

Ne Arabine Saudite perballe Xhamise se Mekes po ndertohet kulla me madhestore e Sahatit ne Bote ajo eshte jo vetem me e madhja por edhe kulla me e larte e sahatit .Kjo kulle ben qe Big Bangu ne Londer te duket nje ore xhepi ne krahasim me te ,Siperfaqja e kesaj ore do te jete 40metra katrore dhe do te arrihet te shihet nga cdo cep i qytetit

Shiko videon: