Ja formacionet zyrtare: Real Madrid – Bayern Munich

Real Madrid dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e tyre të parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Derisa gjiganti bavarez paraqitet me njëmbëdhjetëshen e zakonshme, Los Blancos luajnë me Cristiano Ronaldon, por pa Gareth Balen.
Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrao, Alonso, Carvajal, Modric, Di María, Isco, Ronaldo, Benzema.
Bayern Munich: Neuer; Rafinha, Boateng Dante, Alaba; Lahm, Schweinsteiger, Kroos; Robben, Ribéry, Mandzukic.