Ja ekipi më i shtrenjtë në Evropë


Një ekip i jashtëzakonshëm ai i vendosur në fushë, duke i analizuar vlerat më të larta të futbollistëve në ‘merkaton’ evropiane.
Uebsajti TrollFootball.com e ka formuar formacionin 4-3-3, duke i marrë parasysh çmimet e lojtarëve në vlerën ekonomike të funteve britanike.
Një 11-ësh që do t’ua shkaktonte frikën në palcë çdo skuadre dhe që çdo trajner i botës do të dëshironte ta udhëhiqte. /LajmeOnline/

Formacioni më i shtrenjtë
David De Gea (Man United) £22.19m
Philipp Lahm (Bayern) £17.68m
Sergio Ramos (Real Madrid) £35.19m
Gerard Pique (Barcelona) £29.07m
Jordi Alba (Barcelona) £21.59m
Eden Hazard (Chelsea) £47.18m
Sergio Busquets (Barcelona) £33.07m
Gareth Bale (Tottenham) £36.98m
Edinson Cavani (Napoli) £49.56m
Lionel Messi (Barcelona) £184.79m
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) £86.87m
Totali: £564.15m