Ja çfarë ndodh nëse vendosni sodë buke poshtë syve


Soda e bukës është një nga elemtet më popullore që kohëve të fundit po përdoret shumë edhe në produktet kozmetike. Ajo që mbase nuk e dinit është se soda e bukës ndihmon në reduktimin e rrathëve të zinj poshtë syve.
Receta është shumë e thjeshtë. Ju nevojiten 1 lugë çaji sodë buke dhe një filxhan çaji ujë i ngrohtë. Përziejni dy elementët sëbashku dhe me anë të një pambuku vendosëni përzierjen nën sy. Lëreni maskën të veprojë për 15 minuta. Më pas shpërlajini sytë me ujë të vakët dhe vendosni një krem hidratues. Kjo maskë këshillohet të përdoret 1 herë në javë./Zemrashqiptarit.com
10