Italia në Brazili2014, do të duket kështu

Federata e Futbollit Italian dhe kompania e mirënjohur “Puma” kanë prezantuar veshjet zyrtare për Kampionatin Botëror në Futboll “Brazili2014″.
Prezantimin e këtyre veshjeve para mediave e bënë portieri legjendar i kombëtares italiane Gianluigi Buffon , mbrojtësi i Juventusit Giorgio Chiellini , mesfushori Diamanti dhe sulmuesi problematik i Milanit Mario Balotelli.Italia do të luaj mee një grup me Italinë, Uruguajin dhe Kosta Rikën