Ish pjesëtari i UÇK-së dhe SHIK-ut: O Fatmir Limaj është koha e fundit të flasësh, zbulo kush ishin shefat tonë


Ish pjesëtari UÇK-së dhe SHIK-ut, Naim Miftari përmes një postimi në faebook ka reaguar pas hetimeve që janë hapur ndaj Fatmir Limës, për dyshimet e vrasjes se dy civileve shqiptarë gjatë luftës.

Miftari në facebook i ka bërë thirrje Limës që të flasë e të zbulojë se kush ishin shefat, pasi është koha e fundit që Limaj ta bëj një gjë të tillë.

“O Fatmir Limaj ësht koha e fundit të flasesh për shefat ”ton”,kush ka mujt mu vra pa urdhrin dhe dijen e liderit dhe hijes së tij Lulit (askush) fol pra mos i kurse këta’ bosat nuk dot kursejn ty kurr .. Hape rastin e vrasjes Hallaqi -Shala , Thaçi ishte udhëheqës politik i UÇK-së. Ata u shpall hero por nuk i dihet varri.(Thuhet se ai ishte nisur nga Drenovci me Hashim Thaçin. Nuk po kërkoj asgjë më shumë se një sqarim nga ai dhe kështu sqarohen shumë gjëra tjera).! Haper rastin korruptiv pas luftes rastin e mega-magjistrales me kosoton multi-milardshe…. ma shum nuk ju duhet,kush jav solli Adem Grabovcin zavends tëndin në minstri dhe qka ishte rroli i tij aty…!”, ka shkruar ai./BS/
largea_misf1463126904