Irina Shayk dhe dëshira për aktrim – VIDEO

0Irina Shayk dëshiron më shumë role filmike. Supermodelja 28-vjeçare e cila ka bërë debutimin e saj në aktrim me rolin në filmin ”Hercules” i cili në kinema del në fund të këtij muaji, planifikon që të zgjeroj karrierën e saj në botën e filmit.

“Kur je në sheshxhirim për modelim, edhe kur bëhet fjalë për veshje intime, ju keni së ndoshta 10 persona prapa kamerës, ndërsa në një film, ke rreth 200 persona. Duhet të interpretosh dhe të harrosh se je një modele.

Duhet të jesh e vërtetë. Është shumë ndryshe. Ti duhet të besosh në karakterin tënd”, ka deklaruar e dashura e Christiano Ronaldos. Ajo thotë se i pëlqen modelimi, por gjithashtu është kënaqur duke aktruar.

“E dua modën dhe e adhuroj të jem modele, por përfundimisht jam kënaqur duke bërë këtë film dhe do të dëshiroja të aktroja sërish”, ka shtuar ajo. Sidoqoftë, modelja e “Sports Illustrated” nuk ka ende të kontraktuar ndonjë rol dhe po pret se çfarë do t’i sjell e ardhmja. “Nëse diçka ndryshe apo e madhe vjen, do ta provoj. Kurrë nuk mund të bësh plane, është sikur lotari.

Modelimi hap shumë dyer, udhëheqje në televizion, aktrim, dizajnim, pra nuk mund të planifikosh kurrë. Të shohim”, thekson ajo. Ndërkohë, Irina e cila në filmin në fjalë paraqitet në rolin e gruas së Hercules-it, që luhet nga Dwayne Johnson, e ka pranuar se është ndjerë mjaft e lidhur me burrin e saj të filmit dhe është mirënjohëse ndaj 42-vjeçarit që i ka ndihmuar të ndjehet rehat gjatë xhirimeve.