Inspektorja e policisë vë duart në kokë: Ika me pushime në Sarandë, më bënë gjëmën në shtëpi

POLICIA MERR MASA PER PROTESTEN – Police femra, duke mbikqyrur protesten e organizuar nga opozita perpara godines se Kryeministrise, ku kane kerkuar doreheqjen e kryetarit te Kuvendit Ilir Meta, pas akuzave te deputetit Tom Doshi./r/n/r/nPOLICE TAKE MEASURES FOR PROTEST OF OPPOSITION – Policewomen stand in line during an opposition protest in front of the government building in Tirana on March 12, 2015, to demand the resignation of the Parliament speaker. The Albanian opposition requests the resignation of Parliament Speaker Ilir Meta, the junior ally in the government coalition and that of Socialist Prime Minister Edi Rama following accusations from former Socialist MP Tom Doshi, that Meta had commissioned his assassination. Meta maintains that the charges, which are being investigated by the Prosecution office, are fabricated.

Foto ilustruese
Një inspektore e policisë së Gjirokastrës, ka mbetur e habitur, kur teksa është kthyer nga pushimet, ka zbuluar se i kishin marrë armën.

25-vjeçarja K.Rr., banuese në Gjirokastër, inspektore policie në Gjirokastër, kallëzon se në lagjen “18 Shtatori”, në banesë i kanë vjedhur një sasi lekësh dhe pistoletën tip TT.

E reja ka thënë se nga data 8 korrik deri në 16 ka qenë me pushime në Sarandë, por se kur është kthyer në shtëpi, nuk e ka gjetur armën e shërbimit dhe as një shumë parash që kishte lënë mënjanë.

E tronditur ajo ka bërë denoncim në polici, ndërkohë që po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.