infoFilm – 14 korrik 2013

pacific-rim14Lajmet kryesore te javes ne boten e filmit….

–          Sam Mendes do të bëj regjinë e Bond 24. Në kinema me 6 nëntor 2015

–          Ben Affleck në bisedime për rol në filmin e David Fincher, Gone Girl. Pjesë e kastit tashmë janë Natalie Portman, Charlize Theron, dhe Emily Blunt.

–          Dev Paten në bisedime për të aktruar në vazhdimin e Elysium, Chappie.

–          James Cameron akoma planifikon të bëj Battle Angel pasi të përfundoj vazhdimet e Avatar.

–          Alicia Vikander është e lidhur me një rol së bashku me Matthias Schoenaerts në adaptimin e novelës Tulip Fever.

–          Rooney Mara dhe Martin Sheen do të shfaqen në adaptimin e Stephen Daldry, Trash.

–          Michael K Williams, do të luaj karakterin e një dileri droge përkrah Jeremy Renner, Rosemarie DeWitt, dhe Paz Vega në Kill the Messenger.

–          Stellan Skarsgard në bisedime për tu bashkuar me Lily James, Richard Madden, Cate Blanchett, e Helena Bonham Carter në filmin ‘Cinderella’ të Kenneth Branagh.

–          Johnny Depp do të bashkohet me regjisorin e ‘Secret Window’, David Koepp në filmin ‘Mortdecai.

–          Juno Temple do të aktroj me Carey Mulligan në filmin ‘Far From the Madding Crownd’ të Thomas Vinterberg /Telekomanda.com/

 

Trailerat

– Oldboy – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=P6IzW8RGbEo

– Out of Furnace – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MdscH_NLcw0

– Saving Mr. Banks – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HPJM47fgfQc

– The Grandmaster – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_JsmRHAop2o

– Mandela: Long Walk to Freedom – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R5Az3bOwrz8

– The Canyons – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oOXwft6UaRU

– Seventh Son – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SaArm4Qupo8

– Austenland – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xQL8d5NTHlY

– The Lifeguard – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lEGNCU81wm8

– Hell Baby – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dWAxTjEL9f4

– Wasteland – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=toh2–RsUlA

– Filth – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QH0F0GKkUFE

– The Best Man Holiday – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=va7uNZS39ZY

 

 

 

Ne kinema – US Premiera
Pacific Rim

Grown Ups 2

Fruitvale Station

Kino ABC
(13:00-vetëm gjatë vikendit) The Croods (15:00) Epic (3D), (17:00&19:30) The Heat, (22:00) World War Z
Imperial Cinema
Grown Ups 2The Lone RangerThe HeatWorld War ZMonster University (2013)The InternshipOblivionEpic (3D)Hangover 3Fast & Furious 6Iron Man 3Pain & Gain

Cineplexx Shkup
Pacific RimThe HeatNow You See MePain & GainThe Lone RangerSide EffectsWorld War Z, The internshipMonster UniversityMan of SteelAfter EarthThe Hangover Part IIIFast & Furious 6Epic (3D)Iron Man 3