Industria farmaceutike nuk do që ju ta njihni përzierjen që shëron variçet në 1 muaj

Variçet janë një problem i dhimbshëm dhe i bezdisshëm për femrat. Ata janë gjithashtu një problem estetik, prandaj ata përpiqen të gjejnë një zgjidhje të shpejtë dhe të lehtë për t’i eliminuar. Industria farmaceutike ofron trajtime dhe metoda të shumta mjekësore që mund të luftojnë problemin, por e vërteta është se ato shpesh janë joefektive dhe mund ta përkeqësojnë gjendjen.

Për fat të mirë, ka një ilaç natyral që mund të ndihmojë të shpëtoni prej tyre shumë lehtë. Ky trajtim që industria farmaceutike nuk do që ju ta njihni, zgjat vetëm 30 minuta dhe është shumë i thjeshtë për t’u përgatitur.

Që ai të funskionojë plotësisht, duhet që të ndiqni një dietë të ekuilibruar me ushqime të freskëta dhe të shëndetshme. Ushtrimet janë gjithashtu të rëndësishmme, pasi qëndrimi fizikisht aktiv mund të rrisë qarkullimin e gjakut dhe të zvogëlojë rrezikun e shfaqjes së variçeve.

Përbërësit:

3 lugë gjelle xhel Aloe Vera

½ një filxhan çaji uthull molle

1 karotë

Përgatitja:

Grini fillimisht karotën imët dhe miksojeni me xhelin Aloe Vera dhe uthullën e mollës në një tas mesatar. Vendosini në mikrovalë për 20 sekonda. Largojeni nga mikrovala dhe lërini të qetësohen.

Më pas aplikojeni përzierjen në zonat ku keni variçe dhe vendosni mbi të një fashë. Shtrihuni dhe mbajini këmbët të ngritura për 5 minuta.
Lëreni të veprojë për 30 minuta. Përsëriteni këtë trajtim 3 herë në javë për 1 muaj.