Ilaç natyral për ju dhe fëmijën tuaj! Asnjëherë më nuk do të keni probleme me kollin dhe bronkitin

bronk-780x439-650x358
Gjatë kësaj periudhe, njerëzit duhet të kenë më shumë kujdes për shkak se infeksionet virale dhe bakteriale janë të shpeshta dhe si rezultat i kësaj, ne jemi më të prekshëm ndaj kollit dhe bronkitit. Simptomat zakonisht ndikojnë në sistemin e frymëmarrjes dhe rikuperimi është tejet i vështirë.
Infeksionet virusale e shkaktojnë bronkitin, i cili faktikisht është inflamacion i mushkërive. Për shkak të kësaj gjendje, njerëzit ballafaqohen me koll të vazhdueshëm dhe mund të zgjasë mbi dy javë.

Megjithatë, në vend se të përdoren antibiotikët për shërimin e këtyre sëmundjeve, në këtë artikull do të mësoni për ilaçin e mahnitshëm natyral që e ndihmon organizmin t’i luftojë sëmundjet e ndryshme, pa ndonjë efekt të padëshiruar anësorë.

Përbërësit: 250 ml qumësht, një lugë gjelle gjalpë, një lugë gjelle mjaltë, një gotë të verdhë të vezës dhe ¼ e lugës së gjellës me sodë buke.

Fillimisht e vloni qumështin dhe e lini të ftohet në temperaturë dhome. Pas kësaj, ia shtoni gjalpin dhe mjaltën. I përzieni të gjithë përbërësit dhe ia shtoni vezën me sodën e bukës.

Ky ilaç është tejet efektiv kundër kollit, bronkitit dhe mund ta përdorin edhe fëmijët.