I jep fund beqarisë aktori turk që çmendi vajzat shqiptare (FOTO)

Aktori i mirënjohur turk Kivans Tatlitug, i njohur në Shqiipëri me emrat e personazheve që ka luajtur në telenovela “Kuzei” ose “Behluli”, i jep fund beqarisë.
Fatlumja është Basak Dizer – stilistja e disa telenovelave ku ka interpretuar edhe vetë aktori.

34-vjeçarja ka qënë e martuar më parë. Pas divorcit, ajo është lidhur ngushtë me Kivans dhe marrëdhënia e tyre avancoi shumë.

Sipas medias vendase “Hurriyet”, Tatlitug e ka organizuar ceremoninë e dasmës në Paris. Mësohet se 50 vende në avion janë prenotuar për familjen dhe miqtë e tij.

Basak Dizer është lidhur me Tatlitug që nga dhjetori i vitit 2014.
3-155

2-255

10922860-585424891594363-7123085700931089541-n