Humb jetën shqiptarja, që shkoi për t’u martuar në Maqedoni

31917_471354196251708_536525626_nShtetasja shqiptare, Alketa Zili, 22 vjeç nga Elbasani ka ndërruar jetë në një aksident të rëndë që ka ndodhur në aksin rrugor Manastir – Prilep.

Aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 13.30, kur shtetasja shqiptare dhe tre persona të tjerë u aksidentuan rëndë, transmeton INA.

Vajza shqiptare për shkak të lëndimeve të rënda është dërguar në spitalin e Manastirit, ku ka ndërruar jetë. Ajo kishte mbërritur 10 ditë më parë në Maqedoni për tu martuar në Maqedoni në zonën e Prilepi