Horoskopi ditor, e enjte 10 mars 2016

horoskopi

Dashuria e partnerit/es do t’jua bëjë zemrën të rrahë fort. Beqarët do jenë shumë realistë dhe nuk do pranojnë çdolloj ftese që do ju bëhet. Në planin financiar nuk priten vështirësi.

Dashi

Sot ndiqni një inspirim që i takon diçkaje që e keni pasur para syve, por që kurrë nuk e keni parë. Mos kini frikë që një bisedë me partnerin/en ta çoni deri në fund. Beqarët nuk duhet të nxitohen për të ndryshuar statusin pasi do kenë probleme serioze. Buxheti nuk do jetë në gjendje të mirë.

Demi

Nervozizmi me të cilin do të zgjoheni nuk do të jetë i mirë për ditën e sotme për ju që jeni në çift, sepse do t’ju bëjë që të trajtoni keq personat e dashur. Beqarët do realizojnë takime e shumë ëndërruara dhe më në fund do ndihen të plotësuar. Buxheti nuk do ketë probleme.

Binjakët

Është më mirë që të mos fiksoheni më kot tek disa ide porsa i përket marrëdhënies suaj në çift, sepse kjo do të jetë dita më pak e përshtatshme për t’i çuar gjërat deri në fund. Beqarët do marrin propozime të njëpasnjëshme, por nuk duhet të nxitohen. Në planin financiar nuk priten vështirësi.

Gaforrja

Dashuria e partnerit/es do t’jua bëjë zemrën të rrahë fort: mos u fshihni dhe mos kini frikë nga ndjenja juaj. Jini të sinqertë me veten. Beqarët më mirë të qëndrojnë ashtu si janë sesa të fillojnë lidhje dhe të lëndohen. Në planin financiar tregoni kujdes me shpenzimet.

Luani

Nesër “mblidhini” në ajër idetë romantike që do t’ju prezantohen nga njeriu i zemrës, pasi bëhet fjalë për të ardhmen tuaj. Nuk duhet të humbisni kohë. Beqarët do jenë shumë realistë dhe nuk do pranojnë çdolloj ftese që do ju bëhet. Në planin financiar duhet ta hidhni çdo hap me maturi.

Virgjëresha

Është e kotë t’i vini rrotull po një argumenti, gjërat tashmë janë të qarta në marrëdhënien tuaj në çift. Edhe pse për të folur e keni të vështirë kjo në fakt është gjëja më e mirë që mund të bëni. Beqarët nuk do preferojnë ta ndryshojnë statusin. Në planin financiar mos merrni vendime të nxituara.

Peshorja

Terreni në të cilin po lëvizni me partnerin/en është i “minuar”: bëni një lojë strategjike në mënyrë që të vëzhgoni nga larg njerëzit që janë të përfshirë. Beqarët duhet të ndryshojnë pamjen e tyre nëse duan të bien në sy e të marrin propozime. Buxheti do të jetë i mirë.

Akrepi

Flisni hapur me personin që keni rënë në dashuri, sepse do t’ju kuptojë në një mënyrë që nuk e kishit menduar, pavarësisht se e dini mirë se marrëdhënia mes jush është shumë e ngushtë. Beqarët nuk do ndihen vetëm pasi për ta do mendojnë miqtë dhe familjarët. Në planin financiar bëni kujdes me llogaritë.

Shigjetari

Pas problemeve dhe shqetësimeve të ndryshme që keni kaluar gjatë kësaj kohe në marrëdhënien në çift, mos e fshihni lumturinë që do të ndieni: do të jetë një moment special. Beqarët mund të realizojnë një nga takimet më të bukura në jetë. Në planin financiar buxheti do jetë goxha i trazuar.

Bricjapi

Besojini këshillës dhe mbështetjes së njeriut tuaj të dashur. Në mbrëmje çlodhuni duke organizuar ndonjë mbrëmje romantike me partnerin/en. Beqarët duhet t’i kontrollojnë ndjenjat e tyre, në të kundërt do vuajnë pasojat. Në planin financiar rekomandohet sa më shumë maturi.

Ujori

E sotmja do të jetë shumë pozitive për ju të dashuruarit. Kjo prej faktit se ju tashmë i keni vënë në vijë gjërat me partnerin/en. Beqarët më mirë të mos nxitohen por të presin edhe disa ditë për raste të shkëlqyera. Buxheti do mbetet i paqëndrueshëm, kujdes me shpenzimet.

Peshqit

Më në fund do të rikompensoni kohën e humbur të ditëve të kaluara me njeriun tuaj të zemrës. Argëtohuni. Në mbrëmje bëjini ndonjë surprizë, sepse dhe vetë do të ndiheni të lumtur. Beqarët nuk do e kenë mendjen te dashuria, por vetëm në punë. Financat do jenë të mira.