Hiqni LYTHAT me këta DY PËRBËRËS të cilët veçse i keni në SHTËPI!

remove-warts-naturally-with-this-homemade-remediesjpg-300x160-780x439-680x350-530x300Shumë njerëz ballafaqohen me problemin e lythave dhe normalisht se bëjnë çmos për t’i hequr qafe. Nëse veç jeni ndër këta njerëz, atëherë kjo është dita juaj me fat sepse në këtë artikull do të njoftoheni me metodën natyrale dhe efikase për heqjen e lythave.

Sidoqoftë, paraprakisht duhet ta dini se shkaktari kryesor i lythave është grupi i virusit i njohur si virusi papilomë, transmeton Telegrafi.

Ky virus transmetohet përmes kontaktit direkt, por ka raste të rralla kur transmetohet përmes kontaktit indirekt me objekte.

Më të prekurit janë fëmijët dhe të rinjtë – dhe kjo krijon stres të madh tek ta.

Përbërësit:

– 100 ml uthull molle

– Lëvoren e dy limonëve

Fillimisht i preni lëvoret e limonëve. Pastaj, i përzieni ato me uthull dhe i futni në një gotë xhami. Gotën e mbyllni me kapak dhe e lini ashtu për një javë.

Pas një jave e aplikoni produktin e mahnitur në lytha disa herë në ditë dhe shumë shpejt do të vëreni se ato fillojnë të thahen.