Hiqeni qafe celulitin me këtë pije

Grejpfruti është frut magjik i cili ndihmon në luftën kundër celulitit sepse përmirëson qarkullimin, parandalon mbledhjen e ujit në trup, e përshpejton metabolizmin, largon toksinet nga organizmi dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak.

Përgatitni këtë pije, konsumojeni rregullisht dhe fitojeni luftën kundër celulitit.

Përbërësit:

1 grejpfrut;
2 portokaj;
gjysëm limoni;
një copë xhenxhefil

Përgatitja:

Pastroni dhe qëroni përbërësit e lartëpërmendur, më pas vendosni në shtrydhës për pemë/perime. Lëngun e fituar mbajeni në frigorifer dhe çdo mëngjes konsumoni një gotë, si dhe ndërmjet vakteve tjera (pra edhe një gotë ndërmjet kohës së drekës dhe darkës). Nëse nuk keni shtrydhës për pemë/perime, këtë mund ta bëni me dorë, kurse xhenxhefilin prejeni në copëza të imëta