Haxhi Krasniqi kapet me boksierin kazak në matjet zyrtare (VIDEO)

cats-48-650x358 (1)Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi gati sa kërciti grushtet me kazakun me nënshtetësi gjermane, Jurgen Doberstein, në matjet zyrtare para meçit. Ata pas matjes u provokuan sidomos kazaku e provokoi dhe e shtyri Krasniqin, por ky i fundit gati sa ia kërciti grusht, por për fat ndërhyn sigurimi dhe evituan më të keqen. Më pas Krasniqi simbolizoi shqiponjën dykrenore duke i treguar kundërshtarit se nga vjen.