Hani një lugë në ditë nga kjo dhe do i thoni lamtumirë kapsllëkut në vetëm 2 minuta!!

Shumë nga ne e di se çfarë do të thotë të kesh probleme stomaku. Dhe kur ndihemi te fryrë te pjesa e barkut është një siklet i madh nga i cili të gjithë duhet të shpëtojnë. Stresi, mungesa e aktivitetit fizik dhe dieta janë arsyet kryesore për këtë dhe nganjëherë kemi nevojë për pak ndihmë për zbrazjen e zorrëve tona.

Unë do të doja t’ju merrja pak nga koha juaj, thjesht për t’ju sugjeruar se të konsumoni një dietë më të shëndetshme në radhë të parë është një ide e mirë. Dhe nëse do ta ndryshoni dietën tuaj, sigurohuni që ta bëni atë me hapat të vegjël ose mund të trullosni sistemin tuaj të tretjes dhe të krijoni situata të pakëndshme.

Për këtë arsye, ne ju sugjerojmë të bëni një pastrim të zorrës së trashë 2-4 herë në vit.

Përzierja e detoksifikimit përbëhet nga ushqime organike dhe vajra esenciale që do të jenë të lehta në trup për dy minuta bëjnë efektin e duhur.

Receta

Përbërësit:

2 kumbulla organike
15 data organike
3 pika vaj esencial xhinxheri
3 pika vaj esencial kopre

Përgatitja:

Ndizni sobën në temperaturë të lartë dhe ngrohni afërsisht pesë gota ujë në një tenxhere të mesme. Pasi uji të fillojë të vlojë, shtoni kumbullat dhe datat. Lëreni të ziejnë për dhjetë minuta dhe hiqni nga nxehtësia. Le të qetsohen për 10 minuta shtesë përpara se të shtoni vajrat esenciale.

Si ta përdoresh:

Gjëja e parë në mëngjes kur të dalësh nga shtrati, merr 1 lugë gjelle të salcës speciale dhe konsumoheni 30 minuta përpara se të hahet mëngjesi. Kjo duhet të ndihmojë në zbutjen e të gjitha problemeve tuaja të tretjes, përveç kapsllëkut.