Habit aktorja turke, flet shqip me gjyshen (Video)

Aktorja turke Gizem Karaca duket se me origjinë të largët është Shqipëtare.
Ish Miss Turqi, e cila ka luajtur në serialin “Dashuri pa fund” ka publikuar një video nga Instagrami ku duket gjyshja e saj duke folur shqip.
Kjo e fundit teksa mbesa i flet turqisht, ia kthen në gjuhën shqipe edhe pse me theks turk. “Ulu cupë dhe hajde shkojmë”, dëgjohet të thotë gjyshja e Gizem.
Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:
VIDEO