Gruaja pa ndjenja rreshqet ne binaret e metrose, shpetohet ne kohe (video)

52-vjeçarja spanjolle ka rene papritmas ne stacionin e Madridit dhe eshte shpetuar nga nje polic.

590334b1-1702-4f67-8e1a-f77617110060---0-

 

Një grua 52-vjeçare ka rënë në shinat e metrosë së “Marques de Vadilla” në Madrid, pasi humbi ndienjat. Për fat, aty është gjendur një polic, i cili ka ndërhyrë menjëherë për ta ngritur gruan, ndërkohë që po afrohej treni. Kurse pasagjerët e tjerë u përpiqën t’i bënin thirrje makinistit të ndalonte, për të bërë të mundur shpëtimin e gruas. Asaj i është dhënë menjëherë ndihma e shpejtë, nga një doktor që ishte i pranishëm në stacion. Të gjitha imazhet e këtij episodi janë regjistruar nga ana e kamerave të sigurisë së metrosë.