Gol të tillë nga penalli, s’keni parë ndonjëherë (Video)


Ndeshja ndërmjet shokëve të Messit dhe pjesës tjetër të botës ka dhuruar spektakël për shikuesit. Aty u shënuan gola të bukur, por edhe u panë veprime maestrale nga lojtarët. Njëri prej golave më të bukur dhe më të rrallë të ndeshjes ishte ai i mesfushorit francez Florent Malouda nga penalltia.
Në fakt, bashkëkombësi i tij, Thiarry Henry e shërbeu futbollistin e Chelseat nga pika e bardhë duke ia spostuar topin në të djathtë, e më pas Malouda e plasoi topin në rrjetë. /LajmeOnline/