Gol i rrallë, shënon nga 65 metra (Video)


Një gol i rrallë nga ‘Himalajet’ është parë në ndeshjen miqësore mes skuadrës austriake Red Bull Salzburg dhe asaj gjermane Schalke 04.
Futbollisti Martin Hinteregger i kampionëve të Austrisë, realizoi një gol fantastik nga 65 metra, gol që ngriti në këmbë të gjithë të pranishmit në stadium.
Ndeshja mes skuadrave të dy vendeve fqinje përfundoi pa fitues 1:1, ndërsa për ‘bardhekaltërtit’, shënoi talenti i madh Julian Draxler. /LajmeOnline/