Gjyshja më mësoi këtë ilaç për të eliminuar venat me variçe. Tani këmbët e mia duken të mahnitshme!

Shpesh variçet janë tepër të bezdisshme për ne nga ana estetike. Ato janë një shenjë që kemi një qarkulim të dobët të gjakut. Ky është një problem që zakonisht ndodh tek gratë.

Ne do t’ju prezantojmë një sërë alternativash me të cilat ju mund ti eliminoni njëherë e mirë venat me variçe. Në mënyrë ekonomike dhe nga komoditeti i shtëpisë suaj.

Aloe Vera
Ky është një nga trajtimet më të mira.Për ta realizuar duhet të marrësh pjesën e brendshme të kësaj bime (pra xhelin), ta ngrohësh dhe ta aplikosh në zonën ku keni variçet. Rekomandohet që këtë ta bëni gjatë natës dhe ta shpëlani me kujdes në mëngjes.

Uthull molle, karrota dhe aloe vera
Përzihet uthulla me karrotat dhe xhel aloe vera në një blender deri sa të merrni një përzierje homogjene. Aplikojeni në zonën e prekur dhe lëreni të veprojë për të paktën 30 minuta, pastaj shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Hurdhra
Hurdhra e shtypur me pak alkool shërben si një masazhator i mirë për këmbët tuaja. Rekomandohet të aplikohet 4 herë në javë.

Dush me kripë deti dhe uthull molle
Ky është një ilaç fantastik për të eliminuar venat me variçe dhe është shumë e thjeshtë. Këto dy përbërës mund ti hidhni në vaskë ose në një legen të madh dhe mbajini këmbët tuaja aty për rreth 20 minuta./