Gjendet pas 145 vitesh trupi i 3-vjeçares, ja çfarë mbante në duar

Ajo që binte u ka rënë sy ekspertëve ishte se dukej mjaft qartë që vogëlushja mbante në duar një trëndafil të kuq dhe se flokët e saj bionde ishin ende të paprishura.
Sipas tyre vogëlushja e cila ishte quajtur Miranda, ka vdekur në moshën 3-vjeçare.
Në SHBA, në San Francisko, disa punëtorë të cilët po merreshin me rinovimin e një shkolle të vjetër kanë gjetur një arkivol të vogël, brenda të cilit gjendej një fëmijë i vogël, i vendosur aty rreth 145 vjet më parë.
Lexo lajmin e plotë më poshtë

Vazhdim