Gjendet një trup i pajetë në lagjen Dardania (Foto)


Sonte në lagjen ‘Dardania’ konkretisht të banesat e gjelbërta është gjetur një trup i pajetë, në një lift që ishte jashtë funksionit tash e 15 vite.
“Duke bërë pastrimin e liftit është parë se gjendet një trup i pajetë, dhe kemi lajmëruar organet kompetente”, ka thënë një banorë i asaj ndërtese, transmeton Indeksonline.
Lifti është pastruar për arsye se Komuna e Prishtinës ka planifikuar të ndreq.
Sipas banorëve lifti nuk ka punuar që nga paslufta dhe kufoma nuk dihet se prej kur është aty. /Indeksonline/
d1

d2

d3